Vosky - důležité informace pro vhodný výběr
🤩 Výprodej autokosmetiky CleanTech a Ultracoat, slevy až 35% 🤩
Logo
Nevíte se rady? Rádi Vám poradíme 🙂
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Bohužel tady ješte nic není 😕
Nakupte za 2 500 Kč a máte dopravu ZDARMA!
 1. Hape-design
 2. Blog
 3. Vosky - důležité informace pro vhodný výběr
 • Kategorie blogu
 • Štítky blogu
30.04.2022

Vosky - důležité informace pro vhodný výběr

Jak si vybrat vosk ?

Otázka, kterou si pokláda spoustu z Vás. Výběr vosku má hodně kriterií, které je dobré si předem zodpovědět.

A ty hlavní jsou:

 • Kolik jsem ochotný investovat ?
 • Co od něj očekávám ?
 • Obtížnost aplikace ?

Cena vosků a jejich vlastností jsou různorodé, ceny začínají v řádu stovek a pokračují do řádu tisícovek. Proto je vhodné si zodpovedět tyto otázky.

Ze začátku je dobé zmínit, k čemu vůbec vosk je. Vosk na laku vytvoří neviditelnou ochranu, díky které lak ochraní proti UV záření, dodá hydrofobnost a hladkost laku. Lak bude na dotek hladký a chranění, čímž pomůže k odstranění nečistot a následné další péči. Ta bude rychlejší a jednodušší. Také prohloubí lesk a zvýrazní barvu laku.

 

A teď k tomu proč tady jste, vosky jsou rozdělené na dvě hlavní kategorie a to jsou tuhé a tekuté vosky.

Tuhé vosky

Na aplikaci pracnější a někdy i obtížnější, než tekuté vosky. Většinou mají větší výdrž než tekuté vosky. Vyžadují pracnější a pečlivější přípravu, ale výsledek stojí za to. Rozdělují se na tři podkategorie - syntetické, přírodní a hybridní.
Všechny tuhé vosky najdete ZDE.

 • Syntetické vosky - Pokud chcete dlouhodobou ochranu v podobě vosků, tak syntetické vosky jsou právě pro Vás. Většinou vydrží nejméně od 6 až do 12 měsíců. Což na vosk není vůbec špatné. Jejich složení je čistě chemické. Jsou velmi odolné vůči vysokým teplotám i chemikáliím a snadněji se také aplikují, protože jsou méně tvrdé než přírodní vosky. Proto jsou vhodné i na zimní období, kdy lak dostavá opravdu zabrat. Jejich cena je přiznivá. Nevýhoda je, že oproti přírodním voskům, nemají tak hluboký lesk. Nejoblíbenější a nejpoužívanější syntetický vosk, je Fuso99 Coat. Ale za zmínku určitě také stojí Infinity Wax Primo Wax.

 

 • Přirodní vosky - Tyto vosky mají výdrž většinou od 2 do 4 měsíců. Jejich složení je čistě z přírodních zdrojů, nejčastěji se jedná o karnaubský nebo včelí vosk, proto jsou o něco tvrdší a horší na aplikaci. Také jejich cena je větší, někdy i o dost, důvodem je právě zpracování a jejich složení. Nemají také tak velkou chemickou odolnost a proto nemají tak dlouhou výdrž. Ale jejich výhoda je právě v lesku, ten bude tak hluboký a mokrý, že by se v něm nejeden člověk mohl "utopit". Takového lesku pomocí syntetických vosků zatím nedosáhnete. U nás v nabídce najdete například přírodní vosky od Dodo Juice za skvělou cenu.
 • Hybridní vosky - Jak už název napovídá, tak tyto vosky jsou složeny jak s přírodních, tak i syntetických zdrojů. Dá se říct, že si z obou druhů vzali to nejlepší. Výdrž je v průměru 6 měsíců. Co se týče lesku, mají hlubší a mokrý lesk než syntetické, ale menší než přírodní. Takový zlatý střed, aplikace je snadnější. Některé vosky mají příměs křemíku, což může vyrázně prodloužit jeho životnost. Za vyzkoušení určitě stojí EZ Car nebo již zmiňovaný Infinity Wax Primo Wax.

Tekuté vosky

Tyto vosky mají stejné rozdělení, některé mají více karnabuských částí, některé obsah křemíku. Co je jiné, je jejich aplikace a výdrž. Mezi tekuté vosky se dáji i zařadit detailery a sealanty. Některé se aplikují pomocí mikrovláknových aplikátorů ale některé přímo pomocí rozprašovače. Jejich aplikace je méně náročnější, rychlejší a i příprava laku nemusí být tak pečlivá, ale určitě to neznamená, že auto opláchnete vodou a můžete aplikovat. Výdrž je většinou kolem 2-3 měsíců.
Doporučujeme zkusit keramický vosk s neuvěřitelnou výdrží až 6 měsíců - OneWax CERAMIC SHIELD Liquid Wax.
Všechny tekuté vosky najdete ZDE.

Závěrem bych chtěl dodat, že po aplikaci je dobré o vosky dále pečovat a i tzv.přiživovat, tím výdrž můžete výrazně prodloužit. Ale to je zase kapitola sama o sobě.


 

Snad Vám to pomohlo. Díky a hezký den :)

Petr z Hape-design

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

           

 

Možnosti platby

Online platba 

Platba dobírkou

Platba hotově

Kde nás najdete

Hape-design

Osobní předání:
Jihlava
Vlasty Javořické 5014/3
586 01

Sídlo:
Nížkov 185
592 12

 

Kontakty
Logo
Hape-design
Zákaznická podpora Hape-design
(Po-Pá, 8-16 hod.)
© 2023 Copyright Hape-design
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz