Co je to pH a jak umýt bezpečně auto?
Podzim se blíží a s ním přichází pořádné slevy! 🤩
Logo
Nevíte se rady? Rádi Vám poradíme 🙂
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Bohužel tady ješte nic není 😕
Nakupte za 2 500 Kč a máte dopravu ZDARMA!
Nakupte ještě za 2 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Hape-design
  2. Blog
  3. Rozdělení pH a jak umýt bezpečně auto?
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
12.11.2022

Rozdělení pH a jak umýt bezpečně auto?

Hodnota pH stupnice

Rozsah hodnot pH stupnice je od 0-14. Kyselé roztoky mají hodnoty 0-6 a zásadité (alkalické) 8-14. Neutrální pH je 7.
Například
citrónová šťáva má pH 2, čistá voda pH 7, mýdlová voda pH 12.
I autodetailing je obor, kdy je dobré znát základní pH stupnici. Každý přípravek má svoji pH hodnotu, která se mnohdy nemusí snést. Někdy je neefektivní, někdy zase až moc efektivní a může sundat například vosk na autě.

Mám na autě vosk, co použít?

Obecně platí, že pH neutralní autošampon je na auto s voskem nejlepší a nejbezpečnější volba. Ale samozřejmě záleží na vosku, respektive jakou má pH odolnost. U vosku je bohužel mnohndy težké tuto odolnost zjistit, protože to vetšina výrobců ani neuvádí. Nicméně pH neutrální autošampon je nejlepší volba a k tomu taky zvolit příslušný detailer. (nejlépe k sobě fungují od stejné značky)

Mám na autě keramiku, co použít?

Tady je to už trochu jiné. Keramika se časem zanese, stejně tak jako vosk. Ale keramiku dostatečně nevyčistíte pH neutrálním autošamponem. Na ní se doporučuje vzít spíš kyselejší autošampon.Vetšina keramik má lehce dohledatelnou pH odolonost a ta se v průměru pohybuje od 3-11 pH. Jelikož má větší odolnost potřebuje i silnější autošampon, který dokáže vyčistit aj minerální látky, aby znovu obnovil schopnosti keramiky. Kyselejší autošampon stačí použít například jednou nebo dvakrát za měsíc, jinak na běžné mytí klidně postačí i pH neutrální autošampon. Nicméně pokud budete mýt jen kyselým autošamponém, vůbec nic se nastane. Pak je taky důležité i na umytou keramiku používat příslušný detailer. (nejlépe od stejné značky jako máte keramiku)

Nemám na autě žádnou ochranu?

Tak to můžete umývat čím chcete. 😁 Ale na to doporučím například autošampony s příměsí vosku nebo keramiky. Dokaží být dost efektivní a výdrž ochrany se pohybuje kolem 1 měsíce. Pokud bude s příměsí keramiky, výdrž bude vždy o něco větší. Pokud naopak s příměsí vosků, tak tam zase menší, ale zase docílíte většího lesku. Pokud nechcete ochranu, postačí obyčejný pH neutrální autošampon.

Nezapomínejte na správnou údržbu!

Ješte jedna věc, pokud máte na autě ochranu (vosk, keramiku) a auto budete pořád umývat bezdotykově, ochrana "přestane" fungovat, protože bude zanesená. Je potřeba jednou za čas použít mycí rukavici, příslušný autošampon, nejlépe dvoukýblovou metodu a nebát se na auto při umývání sáhnout, obnovíte tím schoponosti ochrany a vše bude fungovat tak jak má!
Ale zase umývat auto ručně xkrát do týdne, ať už chráněné nebo nechráněné, není úplně ideální! Když už chcete takhle často, tak doporučuji spíše bezdotykově, ať lak nedostává takovou sodu, i tou nejjemnější rukavicí a sušícím ručníkem uděláte lehce vlásečnice na laku. Ručně postačí bohatě jednou za týden.
Celkově je údržba dost důležitá na výdrž a funkčnost. Je to alfa a omega!


Snad Vám to pomohlo. Díky a hezký den :)

Petr z Hape-design

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

          

 

Možnosti platby

Online platba 

Platba dobírkou

Platba hotově

Kde nás najdete

Hape-design

Osobní předání:
Jihlava
Vlasty Javořické 5014/3
586 01

Sídlo:
Nížkov 185
592 12

Nejsme plátci DPH

 

Kontakty
Logo
Hape-design
Zákaznická podpora Hape-design
(Po-Pá, 8-16 hod.)
© 2023 Copyright Hape-design
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz